+48 502 792 290, +48 94 35 117 46 biuro@tomikbis.pl

Wykorzystując koniunkturę i rozwój gospodarczy coraz więcej osób decyduje się na uniezależnienie od innych i rozpoczęcie własnej działalności. Założyć firmę w obecnych czasach jest bardzo łatwo (nota-bene można to zrobić za naszą pomocą bezpłatnie).  Tylko co dalej….???

Świeżo upieczony właściciel firmy stawia przed sobą jedno zadanie – zarabiać. W tym celu organizuje sobie pracę, narzędzia, szuka zleceń, dokształca się itp. Jednak już od samego początku sen z powiek spędzają mu różne dziwne skróty – ZUS, KAS, PIT, VAT, CIT – co to jest???

Spokojnie – przecież nie po to zakładamy firmę, żeby potykać się o niewielkie trudności – pójdziemy do ZUS i Urzędu Skarbowego – tam nam wszystko wytłumaczą, i damy radę….

Faktem jest, że urzędy coraz częściej starają się pomóc petentom (w końcu to w ich interesie – kto tu jest dla kogo). Jeżeli przedsiębiorco zrozumiałeś co Pani urzędnik powiedziała – chwała Ci za to. Do tego kilka artykułów w internecie – i możemy sobie prowadzić sami księgowość. Przecież można! Po co komu za to płacić? Racja, tylko proszę nie zapominać że głównym celem przy zakładaniu firmy było zarobić pieniądze dla siebie a nie oddać Państwu w formie podatków, opłat itp

Tu pojawia się Biuro Rachunkowe (Księgowe). Już na samym starcie pomożemy dobrać sposób opodatkowania tak, żeby było jak najmniej uciążliwe (też od nas można otrzymać za darmo w ramach usługi zakładania firmy). Po podpisaniu umowy Biuro bierze na siebie odpowiedzialność za prawidłowe i zgodne z obowiązującymi przepisami rozliczenie klienta z fiskusem. Łatwe?

Proszę mi uwierzyć, że prowadząc Biuro Rachunkowe i rozliczając wielu różnych klientów – upewniłem się co do jednego – nigdy bym się nie zdecydował na prowadzenie samemu księgowości własnej firmy (nie mówię tu o Biurze). Obecnie Rząd próbuje poprawić ściągalność podatków oraz stara się ścigać oszustów podatkowych (na topie karuzele podatkowe) – robi to poprzez zmiany przepisów (zazwyczaj je zaostrzając). Już dawno straciła ważność zasada, że nie zmieniamy podatków w ciągu roku. Pomimo zaklinania poszczególnych ministrów finansów podatki nie stają się coraz prostsze, a im głębiej będziemy grzebać tym bardziej ugrzęźniemy w gąszczu przepisów. Niejasne przepisy, wykluczające się wzajemnie interpretacje podatkowe czy wyroki sądów – to już niemal codzienność podatnika.

Rozliczenie się z fiskusem to nie tylko obliczenie podatków, ale też nieustanne śledzenie przepisów, wymaga to też dużej wiedzy i doświadczenia. To wszytko zajmuje czas – czy masz tyle czasu przedsiębiorco? W Biurze Rachunkowym kupujesz czas i spokój, że Twoje sprawy podatkowe, czy kadrowe prowadzone są zgodnie z przepisami. Sam możesz spokojnie zająć się swoją firmą i zarabiać pieniądze – czego Ci życzę.

Przyjedź

Wielkopolska 10/8, 78-100 Kołobrzeg

Zadzwoń

+48 502 792 290, +48 94 35 117 46

Napisz

biuro@tomikbis.pl